Położne zalecają picie piwa - nowy zwyczaj na porodówkach

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Na oddziałach położniczych stołecznych szpitali ciemne piwo podaje się mamom po porodach – na pobudzenie laktacji. Zwyczaj popiera wiele położnych i lekarzy – podaje Gazeta Stołeczna.

Ciemne piwo jest popularne wśród karmiących mam.
Ciemne piwo jest popularne wśród karmiących mam.

O nieocenionym wpływie piwa karmelowego na laktację kobiety dowiadują się na porodówkach, a na forach internetowych internautki piszą, że na niektórych oddziałach położniczych stoją lodówki z piwem.

Matki piją nawet 1-2 piwa dziennie, a zachęcają je do tego położne, czasem także neonatolodzy. A ponieważ piwo, teoretycznie bezalkoholowe, ma jedynie ok. 0,5% alkoholu, panuje przekonanie, że jest nieszkodliwe dla dziecka.

Jednocześnie lekarze przestrzegają przed zgubnym działaniem nawet niewielkich ilości alkoholu zarówno w ciąży, jak i po porodzie, twierdząc, że mit o piwie pobudzającym laktację zastąpił inny, popularny przed laty - wówczas karmiące mamy piły bawarkę.

Tymczasem za laktację odpowiada wiele czynników (przede wszystkim hormony, poziom stresu), kobieta zaś podczas karmienia powinna dużo pić, ale tylko zdrowych płynów (woda mineralna, soki owocowe).

 

 

Tematy: karmienie piersią, laktacja, pobudzanie laktacji, piwo

Komentarze