Pokaż wszystkim, jak karmisz piersią!

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Ta akcja obije się szerokim echem. W środę grupa mam organizuje flashmob, w czasie którego będą publicznie karmić dzieci piersią. Przedsięwzięcie odbędzie się w warszawskim metrze.

Grupa kobiet będzie publicznie karmić piersią swoje dzieci.
Grupa kobiet będzie publicznie karmić piersią swoje dzieci.

Zaczęło się od tego, że galeria Pociąg do Sztuki nie zgodziła się na wystawę zdjęć matek karmiących dzieci, które zebrano w konkursie zorganizowanym przez fundację Mleko Mamy. "Zdjęcia są szokujące i mogą obrażać ludzi, a celem galerii jest umilanie życia i czasem edukowanie, ale nigdy nie prowokowanie i obrażanie" - takie wyjaśnienie galerii cytuje "Gazeta Wyborcza".

To zdenerwowało grupę mam. Skrzyknęły się na Facebooku i ogłosiły, że w środę 15 czerwca o godzinie 15 spotkają się przed galerią Pociąg do Sztuki na stacji metra Pole Mokotowskie i urządzą pokaz publicznego karmienia piersią. "Weźcie kocyk, aby przysiąść na schodach w metrze, lub - jeśli macie wprawę - nakarmcie na stojąco" - piszą organizatorki akcji na portalu społecznościowym. Choć akcja cieszy się sporym zainteresowaniem, to jak pisze "Gazeta", są również głosy krytyczne. Na Facebooku toczą się dyskusje. "Nie wiem, co w tym fajnego. Przecież to obleśne!" - pisze na przykład na stronie "piersiowego flashmoba" Konrad. "Matka Boska Karmiąca też jest obleśna?" - odpowiada mu Ewa.

 

Tematy: karmienie piersią, karmienie piersią w miejscach publicznych, fundacja Mleko Mamy

Komentarze