Podróż samolotem, ale bez dziecka

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Masz małe dziecko i planujesz podróż samolotem? Uważaj – jeden z najpopularniejszych tanich przewoźników wprowadza zakaz podróży dla dzieci. Oznacza to, że albo wybierzesz droższą opcję, albo polecisz sam.

Tanie linie lotnicze Ryanair słyną z kontrowersyjnych wypowiedzi swojego szefa Michaela O'Leary. Nie tak dawno temu planował wprowadzić opłaty za korzystanie z toalet, podróż na stojąco, czy palenie papierosów na pokładzie samolotu, a teraz straszy młodych rodziców zakazem lotu dla dzieci. Skąd taki pomysł? Linie Ryanair przeprowadziły wśród pasażerów sondaż na temat komfortu podróży. Ponad połowa respondentów przyznała, że jest gotowa wykupić droższy bilet, byle tylko uniknąć towarzystwa dzieci podczas podróży. Ponad jedna trzecia badanych stwierdziła, że obecność dzieci negatywnie wpłynęła na komfort ich przelotu, a jedna piąta zasugerowała, że linie lotnicze powinny wprowadzić limit liczby maluchów na pokładzie podczas jednego lotu.

Pasażerowie nie lubią dzieci

Główne zarzuty w stosunku do dzieci i ich rodziców dotyczą głównie negatywnego zachowania. Matki oczekują, że wszyscy będą traktować je i dzieci w szczególny sposób, nie reagują na krzyki i płacze swoich podopiecznych, stawiają się do odlotu w ostatnim momencie, wchodzą bez kolejki i pozwalają swoim dzieciom na wszystko, m.in. na wrzaski, kopanie foteli itp.
Dlatego Ryanair weźmie pod uwagę roszczenia innych pasażerów i już w najbliższym sezonie wprowadzi na wybranych popularnych trasach zakaz podróży z małymi dziećmi.

Tematy: dziecko, podróże z dzieckiem, samolot

Komentarze