„Ciągle by filmy oglądało?”

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nie narzekaj, tylko zabierz dziecko na Planete+ Film Doc Festival

Podczas PLANET + FILM DOC FESTIVAL dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach robienia filmów. Fot. Shutterstock
Podczas PLANET + FILM DOC FESTIVAL dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach robienia filmów.

Jeśli masz w domu zakochanego w kinie dzieciaka (w wieku 7-11 lat), zaproponuj mu udział w warsztatach robienia filmów. Odbędą się w niedzielę o 14.00 w kinie Iluzjon w Warszawie. Potrwają 3 godziny a efektem końcowym będzie stworzony przez dzieci i prowadzących film. Wstęp jest wolny (wcześniej jednak trzeba się zapisać). Ty w tym czasie możesz zobaczyć w Iluzjonie film Siergieja Łoźnicy o Rosji. "Szczęście ty moje".

Jeśli masz w domu młodsze dzieci, to dobrym pomysłem będzie "Więcej niż miód". Jego reżyser Markus Imhoof, który ma na swoim koncie między innymi nominację do Oscara, będzie nas zachęcał do zastanowienia się nad kondycją naszego świata i nad tym czy, jeśli wyginą pszczoły, mamy szanse przetrwać. Czy też, jak twierdził Einstein, od tego momentu, zostaną nam już tylko 4 lata. Możesz zabrac ze sobą na salę niemowlaka - specjalny seans dla rodziców z najmłodszymi dziećmi (przygaszone światło i przyciszony dźwięk) zaplanowano na 16. maja na godzinę 14.00 w kinie Iluzjon w Warszawie. Natomiast przedszkolaka może wysłać na czas seansu na warsztaty "Dźwiękobraźnia".

Oczywiście najwięcej propozycji jest dla nastolatków i dorosłych. Dla gimnazjalistów i licealistów przygotowane zostały specjalne poranki edukacyjne - młodzi widzowie od 13 do 17 maja będą mogli oglądać wybrane dla nich filmy dokumentalne, a później uczestniczyć w dyskusji, której, jak piszą organizatorzy, "celem jest wykształcenie u młodzieży umiejętności wyciągania wniosków i wygłaszania własnego zdania". Wszystkie seanse odbędą się w warszawskiej Kinotece.

Często buntujemy się przed tym, jak bardzo nasze dzieciaki kochają ruchome obrazki. Nie zawsze dostrzegamy szanse jakie niesie ze sobą to uczucie. Tymczasem dobry film dokumentalny nie tylko przekazuje wiedzę o świecie, ale także pomaga ten świat zrozumieć. Składania do refleksji i otwarcia się na to, co inne. To także doskonały pretekst do rozmowy z dziećmi na trudne tematy.

Festiwal trwa w Warszawie od 9 maja (w tym dniu tylko otwarcie) do 19 maja. We Wrocławiu (tutaj niestety brak już specjalnej oferty dla młodszych widzów) od 13 do 19 maja. Dodatkowo zaplanowano jeszcze seanse festiwalowe w 20 innych miastach w weekend 17-19 maja. Szczegóły na http://planetedocff.pl

plakat festiwalu

 

10 filmów fabularnych i rysunkowych, które pokocha twoje dziecko 

 

Czytaj też: Pierwsze sekundy życia na zdjęciach i obowiązkowy film dla rodziców

 

Tematy: Filmy dla dzieci, festiwal filmowy, Filmy dokumentalne

Komentarze