PJN: wydłużyć urlopy macierzyńskie, zapewnić pieniądze na edukację dzieci

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Na sobotniej konferencji w Tarnowie przedstawicielki partii Polska Jest Najważniejsza zaprezentowały pomysły na politykę rodzinną i społeczną – donosi tvn24.pl. Wśród wniosków szefowej i wiceszefowej PJN znalazły się m.in. wydłużenie urlopów macierzyńskich czy dodatkowe zasiłki dla młodych matek.

Partia PJN ma własny pomysł na politykę prorodzinną
Partia PJN ma własny pomysł na politykę prorodzinną

Konkretne pomysły na politykę prorodzinną przedstawiła Elżbieta Jakubiak, wiceszefowa PJN. Zgodnie z ideą partii, po urodzeniu dziecka młode mamy miałyby otrzymywać 500 zł specjalnego zasiłku miesięcznie w pierwszym roku życia dziecka, zaś urlopy macierzyńskie miałyby być wydłużone o 4 tygodnie.

Dodatkowo partia ma pomysł na przekazywanie w ramach systemu podatkowego rocznie 4,8 tys. zł na edukację dzieci oraz stworzenie specjalnych kont edukacyjnych, na których z założenia co miesiąc miałyby być odkładane pieniądze przeznaczone na kształcenie dzieci.

Co więcej, rodzic, który ze względu na opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem nie może wykonywać pracy zawodowej, posiadałby status osoby zatrudnionej.

Paweł Kowal z PJN podkreślił przy tym, że partia podejmie próbę porozumienia z innymi partiami.

Tematy: urlop macierzyński, zasiłek, polityka prorodzinna

Komentarze