Pijana matka urodziła dziecko z ponad 4 promilami alkoholu we krwi

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jak podaje serwis TVP INFO, dziecko przyszło na świat po trwającej 3 dni alkoholowej libacji. Lekarze zabrali matkę prosto z baru, zaś dziecko urodziło się w karetce. Stan noworodka jest ciężki.

30-latka urodziła dziecko po trwającej 3 dni libacji alkoholowej
30-latka urodziła dziecko po trwającej 3 dni libacji alkoholowej

W trakcie porodu we krwi dziewczynki znajdowało się 4,3 promila alkoholu. Według relacji matki, oznaki porodu nie zmusiły jej do odstawienia alkoholu - po odejściu wód płodowych kobieta nadal przebywała w barze. Jak się okazuje, 30-latka wcześniej urodziła już czworo dzieci - nie opiekuje się jednak żadnym z nich (troje przebywa w domu dziecka, jedno zostało przygarnięte przez rodzinę zastępczą).

Takie przypadki nie są niestety odosobnione - według statystyk TVP INFO w Polsce rocznie rodzi się około 300 pijanych dzieci. Na kontakt z alkoholem narażone są jednak nie tylko noworodki - zaledwie kilka dni temu w Kalinowie pod opieką ojca znajdował się 4-letni chłopiec.  Dziecko miało 1,5 promila alkoholu we krwi.

Sprawą zajęła się już prokuratura. Matka dziecka została aresztowana, zaś noworodek walczy o życie w szpitalu. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia kobiecie grozi nawet 5 lat więzienia.

Tematy: pijana matka, alkohol, picie alkoholu w ciąży

Komentarze