Pigułki antykoncepcyjne bez recepty?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Owszem, ale na razie nie w Polsce. Pigułki antykoncepcyjne bez recepty są sprzedawane w brytyjskich aptekach nastolatkom.

Pigułki bez recepty są wydawane dziewczynkom powyżej 16 roku życia z regionów, w których wskaźnik ciąż wśród nieletnich jest najwyższy
Pigułki bez recepty są wydawane dziewczynkom powyżej 16 roku życia z regionów, w których wskaźnik ciąż wśród nieletnich jest najwyższy

O akcji informuje serwis "Daily Mail". Decyzja została spowodowana dużą liczbą ciąż wśród nieletnich. Na razie pigułki bez recepty są wydawane dziewczynkom powyżej 16 roku życia w regionach, które charakteryzują się najwyższym wskaźnikiem ciąż u nieletnich.

Wprawdzie pigułki bez recepty mają uchronić nastolatki przed niechcianą ciążą, jednak przeciwnicy tego rozwiązania wskazują, że nieograniczony dostęp do tej formy antykoncepcji zachęci dziewczynki do uprawiania seksu.

Na razie nastolatki mogą otrzymać pigułki antykoncepcyjne w 3 aptekach w Londynie. Chociaż to dopiero początki, akcja już określana jest mianem sukcesu. Dotąd - jak twierdzą brytyjscy aptekarze - dużym powodzeniem cieszyła się antykoncepcja awaryjna.

Jeśli antykoncepcja bez recepty sprawdzi się w Londynie, program zostanie wdrożony w całej Wielkiej Brytanii.

 

 

 

 

 

 

 

Tematy: antykoncepcja

Komentarze