Piersią wykarmisz prawdomówne dziecko

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Ciekawe wyniki badań brytyjskich naukowców: dzieci karmione piersią mają w starszym wieku mniej problemów psychologiczno-społecznych. Są mniej nerwowe, bardziej samodzielne i mają mniejsze skłonności do kłamstw oraz kradzieży.

Dzieci karmione piersią mają mniejszą skłonność do kłamstw i kradzieży.
Dzieci karmione piersią mają mniejszą skłonność do kłamstw i kradzieży.

Naukowcy z Oxford University, Essex, York i University College London doszli do tych wniosków po zbadaniu ponad 10 tys. mam oraz ich dzieci. Maluchy obserwowano od wczesnego niemowlęctwa do okresu przedszkolnego, czyli 4. roku życia. I choć uczeni wzięli pod uwagę fakt, że statystyczna mama karmiąca piersią jest lepiej wykształcona niż niekarmiąca, to nawet po uwzględnieniu tej poprawki wynik wyszedł jednoznaczny - pisze "Gazeta Wyborcza".

Dlaczego maluchy wykarmione piersią były lepiej przystosowane do życia w społeczeństwie? Być może ważny jest skład matczynego mleka różniący się od pokarmu z butelki? Być może chodzi o impulsy do rozwoju mózgu dostarczane dziecku w czasie bezpośredniego kontaktu z karmiącą matką? Na te pytania naukowcy nie mają jeszcze jednoznacznej odpowiedzi.

Tematy: karmienie piersią, karmienie butelką, mleko mamy

Komentarze