Pieniądze czekają - nawet 500 zł z Funduszu Alimentacyjnego

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

To maksymalna kwota, jaką można dostać na jedno dziecko. Świadczenia będą przyznawane od 1 października, ale wnioski można składać już teraz.

Pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego będą przyznawane od października.
Pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego będą przyznawane od października.

W ubiegłym roku świadczenia z FA trafiły do 327,2 tys. dzieci. Ile dzieci w tym roku otrzyma pomoc? Tego jeszcze nie wiadomo. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", rodzice nie spieszą się ze składaniem dokumentacji. "Na razie złożyło je kilka osób. Spodziewamy się, że tak jak w latach ubiegłych najwięcej rodziców przyjdzie do nas pod koniec wakacji i we wrześniu" - wyjaśnia Dorota Stolarek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

Wnioski można składać od 1 sierpnia i warto się pospieszyć. Jeśli zdążymy załatwić tę formalność przed końcem sierpnia, wtedy otrzymamy świadczenie już w październiku. W przeciwnym razie pieniądze październikowe zostaną wypłacone razem z kwotą za listopad - radzi "DGP".

Świadczenia wypłacane są w wysokości zasądzonych alimentów, nie mogą jednak wynosić więcej jednak niż 500 zł miesięcznie. Przysługują one dziecku do 18. roku życia, chyba że kontynuuje naukę - wtedy pieniądze z FA może otrzymywać do ukończenia 25 lat.

Czytaj też: Jak dostać alimenty

Tematy: alimenty, Fundusz Alimentacyjny, alimenty na dziecko, wniosek o alimenty

Komentarze