Pielęgniarka położnicza urodziła dziecko nie wiedząc, że jest w ciąży

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

25-letnia Jodie Kenna z Liverpoolu z powodu bólów brzucha wróciła wcześniej z pracy i wzięła gorącą kąpiel. Wkrótce okazało się, że pomyliła bóle żołądka z bólami porodowymi i w ten sposób niespodziewanie dla siebie samej urodziła dziecko – donosi „Daily Mail”.

Jodie Kenna, pielęgniarka położnicza, o swojej ciąży dowiedziała się dopiero w chwili porodu
Jodie Kenna, pielęgniarka położnicza, o swojej ciąży dowiedziała się dopiero w chwili porodu

Chociaż Jodie Kenna - matka 5-letniej Evie - na co dzień pracuje jako pielęgniarka położnicza, nawet nie podejrzewała, że może być kolejny raz w ciąży. Kiedy z powodu silnego bólu brzucha wróciła wcześniej do domu, spodziewała się, że w uśmierzeniu bólu pomoże jej gorąca kąpiel. Wypadki potoczyły się jednak zgoła inaczej - Brytyjka urodziła dziecko w wannie, kiedy w jej domu nikogo nie było. Dziewczynka, której Jodie i jej partner Alan nadali imię Elizabeth, urodziła się zdrowa, a jej wzrost i waga wskazywały na fakt, że ciąża została donoszona.

- Kiedy to się działo, byłam przerażona. Nie miałam pojęcia, że jestem w ciąży. Może to dziwne, ale położne mówią, że takie rzeczy czasem się zdarzają. Alan był w szoku, kiedy wrócił do domu i zastał mnie z dzieckiem w ramionach. Ale szok minął i jest bardzo zadowolony - tłumaczy Jodie.

Czy poród w domu jest bezpieczny? Wyjaśnia Magdalena Witkiewicz, położna:

Tematy: poród, poród w domu, ból porodowy, ból brzucha

Komentarze