„To mi pomogło!”

Ocena: 4.93/5 Głosów: 2
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Poprosiłyśmy mamy o ich patenty, pomysły i rady. Zapytałyśmy o to, co poleciłyby swojej koleżance, która właśnie zaszła w ciążę. Dostałyśmy 20 różnych pomysłów z zupełnie różnych dziedzin. Dla ciężarnych i mam dzieci w różnym wieku. Oto one.

Jeśli mama nie zna sposobu, to znaczy, że nie ma sposobu ;) Fot. Shutterstock
Jeśli mama nie zna sposobu, to znaczy, że nie ma sposobu ;)

1. Sposób na nakładanie niemowlakowi bluzek przez głowę.

  • Zwiń bluzkę tak, by przypominała damski komin na szyję (zwijaj ją podobnym ruchem do tego, jakim zwijasz rajstopy przed nałożeniem). Powstanie koło.
  • Połóż koło na łóżku tak, by na górze był zwinięty przód ubranka. 
  • Potem połóż na tym dziecko, tak by jego głowa spoczywała w dziurze stworzonej przez ubranko czyli de facto w otworze na głowę. 
  • Teraz chwyć za górną część koła i przełóż tak, żeby znalazła się na szyi dziecka. 

Najtrudniejsza część czyli włożenie ubranka przez głowę za nami. Udało się bez podnoszenia dziecka! Reszta ubierania to już pestka.

2. Ochrona po macierzyńskim 

Pracodawca musi przyjąć do pracy mamę, która wraca po macierzyńskim. Powinien jej umożliwić objęcie tego samego stanowiska, które zajmowała wcześniej lub stanowiska równorzędnego do niego. I na tym w zasadzie kończy się ochrona młodych mam przed zwolnieniem. Ale jest jeden sposób, by zafundować sobie dłuższy okres ochronny. Jest nim przejście na część etatu. Jeśli mama zdecyduje się pracować w mniejszym wymiarze godzin, to pracodawca nie może jej zwolnić przez cały ten czas, w jakim mamie przysługuje prawo do urlopu wychowawczego.

Przeczytaj, z czym jeszcze wiąże się niepełny etat.
 

3. Wizytówki dla rodziców

Posyłasz dziecko do żłobka lub przedszkola? Zrób sobie odpowiednie wizytówki. Napisz na nich dużymi literami czyją jesteś mamą np. "Mama Emilki" a mniejszymi swoje nazwisko i imię oraz numer telefonu. Rozdaj je rodzicom dzieci chodzących do tej samej grupy, co twój malec. Szybko się przekonasz, jakie to świetne rozwiązanie. Innym rodzicom będzie o wiele łatwiej się z tobą skontaktować. Nie będą się zastanawiać, czy "Kwiatkowska" albo "Basia z przedszkola" (co w pośpiechu wpisali w komórkę) to mama Jasia czy Emilki.

4. Specjalne gumki

Jeśli masz szczupłe dziecko i wszystkie spodnie z niego spadają, wszyj w nie gumkę z dziurkami i przyszyj guzik po wewnętrznej stronie spodni. Potem wystarczy przełożyć guzik przez odpowiednią dziurkę, by dopasować rozmiar spodni.

guma z dziurkami

Gumkę możesz kupić miedzy innymi tutaj: http://www.lentapasmanteria.pl

5. Pieczątki i aplikacje dla zapominalskich

Zrób dziecku pieczątkę z imieniem i nazwiskiem do stemplowania książek.Dzięki temu dzieci, które pożyczą wasze lektury, będą wiedziały komu mają je oddać. A żebyście wy z kolei mogli wiedzieć, od kogo się ich domagać - możecie robić zdjęcia tych, którzy pożyczają. Oczywiście z książką w dłoni. Jeśli boisz się, że fotografowanie może spotkać się z dezaprobatą, skorzystaj z aplikacji na smartfona przeznaczonej właśnie do notowania kto co pozyczył i od kogo my pożyczyliśmy. Na Androida jest to np. darmowa aplikacja Lend and Borrow Manager.

Sprawdź inne polecane dla mam darmowe aplikacje na Androida

7. Dziecko na oku

Jeśli często jeździsz samochodem sama z malutkim dzieckiem i nie chcesz go wozić obok siebie na przednim siedzeniu, kup specjalne lusterko, które pozwoli ci zobaczyć co robi twoje dziecko w czasie jazdy bez oglądania się za siebie.

Fot. Delimamalusterko

8. Sposoby na poranne spóźnienia

Rano zwykle brakuje ci czasu żeby ze wszystkim zdążyć i wyjść o odpowiedniej godzinie, więc wciąż się wszędzie spóźniacie - dzieciaki do przedszkola a wy do pracy? Wybierz sobie wcześniej muzyczne kawałki o odpowiedniej długości np. 3-minutowe, 5-minutowe, czy 7-minutowe. Najlepiej żywe i takie, które wszyscy w waszym domu lubią i znają. Możesz je zgrać na jedną płytę i potem kiedy okaże się, że do wyjścia macie np. tylko 5 minut, puścić piosenkę, która tyle trwa. Dzięki temu łatwiej wam będzie zdążyć bo słysząc, że kawałek się kończy, przyspieszycie. Możecie też oczywiście przygotować całą płytę żwawych kawałków, która trwa dokładnie tyle, ile wasze całe przygotowania poranne czyli np. godzinę.

9. W poszukiwaniu zaginionej pościeli

Jeśli zmiana pościeli zajmuje ci wieki bo nie możesz znaleźć prześcieradła odpowiedniej wielkości czy poszewki na kołdrę z tego samego kompletu co poszewka na poduszkę, po praniu i (ewentualnie) prasowaniu włóż poszczególne elementy pościeli w poszewkę na poduszkę (oczywiście z tego samego kompletu).

 
10. Ładne zdjęcia dzieci z wakacji


Jeśli chcesz zrobić dzieciom ładne zdjęcie np. podczas wycieczki czy wakacyjnego wyjazdu, pamiętaj, żeby zbliżyć się do dziecka i jak najbardziej oddalić od budowli np. greckiej świątyni. Dzięki temu i dziecko będzie dobrze widoczne i świątynia. Niby to dość oczywiste a jednak wciąż jeszcze wielu rodziców robi zdjęcia, na których widać w oddali duży obiekt pod którym stoi malutki człowieczek.

Więcej na temat robienia dobrych zdjęć na wakacjach


11. Żeby się ze wszystkim połapać


Jeśli masz małe dziecko przyda ci się karabinek (a najlepiej kilka). Spokojnie możesz kupić taki typowy dla wspinaczy, ale też poszukać wersji delikatniejszej. Za jego pomocą możesz jednym ruchem spiąć ze sobą kilka rzeczy np. uszy kilku siatek i przypiąć je do torby, albo doczepić dziecięcy plecak i ulubioną zabawkę do rączki spacerówki. Karabinek przychodzi z pomocą wtedy, kiedy potrzebujesz szybko uwolnić ręce - wtedy, gdy podnosisz dziecko, płacisz przy kasie, ubierasz malca itp.

karabinczyk

Karabek możesz kupić między innymi tu: www.wspin.net.

Czytaj dalej na następnej stronie: To mi pomogło!

Tematy: pomysły mam, praktyczne sposoby, produkty dla mam

Komentarze