Otyłe mamy rodzą otyłe dzieci

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Mama przy tuszy z otyłym niemowlęciem w wózku - taki obrazek nie dziwi już angielskich naukowców. Dowiedli oni, że nadwaga dziecka zaczyna się już w brzuchu puszystej mamy.

Zbyt duża waga ciężarnej może skutkować otyłością u dziecka.
Zbyt duża waga ciężarnej może skutkować otyłością u dziecka.

Uczeni z Chelsea and Westminster Hospital w Londynie bliżej - bo przy zastosowaniu rezonansu magnetycznego - przyjrzeli się dzieciom rozwijającym się w łonie otyłych matek. Monitorowali m.in. poziom tłuszczu płodu.

Okazało się, że spośród 105 obserwowanych dzieci aż 31 miało więcej tkanki tłuszczowej niż noworodki mam cieszących się prawidłową wagą ciała. Niektóre dzieci miały podobne nagromadzenie tłuszczu w okolicach brzucha jak dorośli w wieku 50 lat! - podaje brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

Naukowcy nie tylko udowodnili związek pomiędzy nadwagą kobiety w ciąży a otyłością jej potomstwa. Zaalarmowali również, że skutki mogą być dla dziecka bardzo groźne. Już w życiu płodowym malec gromadzi tłuszcz - i to w większej ilości w wątrobie niż pod skórą. W przyszłości więc oprócz nadwagi może mieć poważne problemy ze zdrowiem.

Tematy: waga w ciąży, otyłość, nadwaga w ciąży

Komentarze