Otyłe mamy mają otyłe dzieci

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Naukowcy z Nowego Jorku i Quebecu dowiedli, że problemy z nadwagą są dziedziczne – donosi serwis „Daily Mail”. Doszli również do wniosku, że zrzucenie wagi przed zajściem w ciążę może uchronić dzieci od problemów z otyłością.

Nadwaga mamy w ciąży może powodować otyłość u dzieci
Nadwaga mamy w ciąży może powodować otyłość u dzieci

Badania pokazały, że wysoka waga w ciąży powoduje wysłanie sygnału do rozwijającego się organizmu dziecka, który sprawia, że dzieci wyrastają na dorosłych z nadwagą (organizm dziecka produkuje wtedy więcej komórek tłuszczowych).

Dr Kral z Centrum Medycznego z Nowego Jorku wskazał, że korzystnie wpływa również uciekanie się do takich metod, jak odsysanie tłuszczu. Ale uwaga - chociaż organizm przyszłej mamy nie wysyła wprawdzie niepokojących sygnałów do organizmu malucha, ważna jest również zdrowa dieta i tryb życia, jakie prowadzi cała rodzina.

Tak czy inaczej, naukowcy zalecają, aby kobiety z nadwagą przełożyły decyzję o zajściu w ciążę do momentu utraty wagi. Nadwaga w ciąży, oprócz niekorzystnego wpływu na dziecko, może również wpłynąć negatywnie na organizm mamy, powodując cukrzycę, poronienie oraz konieczność wykonania cesarskiego cięcia.

Komentarze