Ostatnie domy dziecka w Szczecinie

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

W tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w Szczecinie otwarto oficjalnie kolejny, rodzinny dom dziecka. Miasto planuje w przyszłym roku utworzenie jeszcze dwóch. To oznacza koniec tradycyjnych, dużych domów dziecka w tym mieście.

W Szczecinie w rodzinnych domach dziecka mieszka około 70 wychowanków. Niemal 150-metrowe mieszkanie przy ul. Obrońców Stalingradu jest jedenastym rodzinnym domem dziecka w Szczecinie. W ostatnią środę zamieszkała tu rodzina Roberta i Wandy Pendel. Zajmują się siedmiorgiem kilkulatków. Są to trzy rodzeństwa: Natalia i Sandra (4 i 7 lat), Patryk i Eryk (2 i 4 lata) oraz Karolina, Dominika i Dominik (2, 3 i 5 lat).
Państwo Pendelowie mają też dwie córki - siedmioletnią Zuzię i czternastoletnią Kasię. Razem jedenaście osób. Jak donosi portal gazeta.pl codzienna porcja pieczywa rodziny państwa Pendelów to 2 bochenki chleba i 4 kajzerki.

Dzieci mogą mieszkać w rodzinnym domu dziecka do czasu ukończenia studiów, chyba, że wcześniej zostaną adoptowane.
O tym, kto może prowadzić rodzinny dom dziecka, decyduje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Miasto zapewnia wybranym mieszkanie, fundusze na jego urządzenie, wynagrodzenie dla "dyrektora" oraz po około tysiąc złotych miesięcznie na każde dziecko.

Tematy: rodzinne domy dziecka

Komentarze