Ośmiolatka niedoszłą ofiarą gwałtu

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

W ciągu dwóch miesięcy zapadnie w Londynie wyrok w sprawie dwóch chłopców, dziesięć i jedenaście lat, oskarżonych o napastowanie ośmioletniej koleżanki. Jak dotychczas są to najmłodsi skazani o gwałt w Wielkiej Brytanii.

Ośmiolatka ofiarą napastowania.
Ośmiolatka ofiarą napastowania.

Niedoszła ofiara napadnięta została przez swoich dwóch "starszych" kolegów w zachodnim Londynie, niedaleko swojego domu. Chłopcy zabrali dziewczynce hulajnogę i zagrozili, że jej nie oddadzą, jeśli ta nie zrobi dokładnie tego co jej każą. Zdaniem oskarżyciela, Rosina Cottage, dziewczynka była napastowana miedzy budynkami mieszkalnymi, na śmietniku i na polu.

Innego zdania są adwokaci chłopców, którzy argumentują, że nie zgromadzono wystarczających dowodów, a zeznania dziewczynki są nieścisłe. Adwokaci podkreślają, że nie chodziło tu o gwałt tylko o zwykłą dziecięcą zabawę. Zdaniem Chetna Patela, adwokata młodszego z chłopców, wysoce prawdopodobne jest, że zabawa w pewnym momencie posunęła się za daleko. Mogło dojść do dotykania, a chłopcy zmienili zabawę na "doktorów".

Czy tak było? O tym zdecyduje sąd, który uznał oskarżonych za winnych usiłowania gwałtu, ale odrzucił oskarżenie o gwałt.

Tematy: gwałt, nieletni przestepcy, napad, oskarżenie o gwałt, Wielka Brytania, Londyn

Komentarze