Ośle mleko najlepsze dla alergika

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

W starożytności przypisywano mu cudowne właściwości: kąpała się w nim Kleopatra, a ojciec medycyny – Hipokrates – zalecał stosowanie go na ukąszenia węża. Dziś ośle mleko też jest doceniane. Okazuje się bowiem, że jest idealne dla małych alergików.

Ośle mleko nie powoduje alergii.
Ośle mleko nie powoduje alergii.

Alergia na białko z mleka krowiego to coraz częściej spotykana dolegliwość u dzieci. Mleko kozie i owcze zawiera podobne alergeny, zdarzają się również przypadki uczulenia na mleko sojowe. Zdrową alternatywą staje się więc mleko ośle. Jest ono bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 i 6, zawiera również sporo wapnia i co najważniejsze - nie powoduje reakcji alergicznych.

Włoscy naukowcy dodają do tej listy także kolejne zalety. Ich zdaniem mleko ośle pomaga obniżyć poziom cholesterolu, a także zawiera białko lizozym, które wykazuje antybakteryjne właściwości - podaje serwis internetowy BBC.

Problem w tym, że mleko oślic jest trudno dostępne. Samice można doić tylko przez sześć miesięcy po oźrebieniu. Poza tym dziennie można w ten sposób uzyskać zaledwie litr mleka, co w porównaniu z możliwościami krowy jest dość słabym wynikiem.

Czego nie może jeść dziecko z alergią na białko mleka krowiego? Mówi alergolog:

 

 

Tematy: alergia, alergia pokarmowa, alergia na białko mleka krowiego, ośle mleko

Komentarze