Opiekunka dla dzieci na stadionie piłkarskim

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nie tylko kawiarnie, kina i hotele mogą być naprawdę przyjazne rodzinom z dziećmi. Na stadionie GKS Bełchatów od niedawna pociechami kibiców zajmują się wykwalifikowane opiekunki!

Stadion w Bełchatowie jest przyjazny dla rodzin z dziećmi
Stadion w Bełchatowie jest przyjazny dla rodzin z dziećmi

Jak donosi "Polska The Times", na stadionie przy ul. Sportowej ojcowie z dziećmi są kierowani do specjalnych sektorów. W wywiadzie dla dziennika rzecznik klubu, Michał Antczak, opowiada: - Liczba opiekunek jest zależna od liczby dzieci w sektorze, zazwyczaj są to dwie, trzy osoby. W sektorze rodzinnym obowiązuje zakaz palenia, rodzice siedzą w wyższych rzędach, a dzieci niżej, tak aby nie przeszkadzały rodzicom w oglądaniu meczu. -

Dla rodzin z dziećmi przygotowano 180 miejsc. Na mecz można zabierać dzieci w wieku 3-14 lat. Opieka nad dzieckiem to jednak nie wszystko. Klub postanowił zadbać o najmłodszych kibiców także w inny sposób - np. w czasie przerwy dzieci mogą się spotkać z piłkarzem GKS. Z pewnością dodatkową atrakcją jest malowanie dziecięcych buzi w klubowe barwy oraz wyprowadzanie zawodników na murawę.

Jak przyznają opiekunki, ważnym punktem jest również uczenie dzieci kulturalnego dopingu.

 

Komentarze