O życiu dziecka decydują internauci

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Pewne małżeństwo ze stanu Minnesota w USA zorganizowało w internecie nietypową sondę – głosowanie ma przesądzić o… usunięciu ciąży bądź urodzeniu dziecka przez kobietę.

Głosowanie internautów ma zdecydować o przerwaniu bądź donoszeniu ciąży.
Głosowanie internautów ma zdecydować o przerwaniu bądź donoszeniu ciąży.

Alisha Arnold i jej mąż, Pete, mają po 30 lat i spodziewają się dziecka - kobieta jest w 17. tygodniu ciąży. Oboje jednak mają wątpliwości, czy maluch powinien przyjść na świat, twierdzą, że nie czują się gotowi, w dodatku Alisha uważa, że nie będzie potrafiła pogodzić macierzyństwa z pracą.

Małżeństwo postanowiło więc… zasięgnąć porady u internautów i na specjalnie w tym celu założonej stronie internetowej umieściło sondaż, w którym każdy może oddać swój głos: za aborcją lub przeciwko niej. Na razie większość (80%) głosujących opowiada się za donoszeniem ciąży.

Oburzenia takim sposobem podejmowania decyzji o życiu bądź śmierci dziecka nie kryją zarówno przeciwnicy aborcji, jak i jej zwolennicy oraz etycy - wszyscy zgodnie zarzucają parze hipokryzję i niehumanitarne traktowanie poczętego dziecka.

Głosowanie ma potrwać do 7 grudnia, dwa dni po tym terminie minie czas, w którym Alisha i jej mąż mogą legalnie usunąć ciążę.

 

Tematy: internet, aborcja, usunięcie ciąży

Komentarze