Nowelizacja kodeksu karnego zaostrzyła kary dla pedofilów

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

W tym tygodniu weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego – na mocy nowych przepisów pedofilia będzie traktowana jak zbrodnia, za którą grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Według nowych przepisów, karze będzie również podlegać publiczne występowanie w obronie pedofilii
Według nowych przepisów, karze będzie również podlegać publiczne występowanie w obronie pedofilii

Zaostrzeniu ulegną kary za gwałt na osobach poniżej 15. roku życia oraz za kazirodztwo. Karze będzie podlegało również propagowanie pedofilii poprzez publiczne głoszenie, że kontakty seksualne z dziećmi nie muszą być dla nich krzywdzące oraz składanie małoletnim ofert seksualnych za pośrednictwem Internetu (tzw. grooming). W pierwszym wypadku kara pozbawienia wolności będzie wynosiła do 2 lat, w drugim wypadku - do 3.

Nowe przepisy zakładają również obowiązek farmakologicznego leczenia pedofilów. O potrzebie leczenia ma zadecydować sąd przed wykonaniem kary lub na 6 miesięcy przed planowanym zwolnieniem warunkowym.

Jak jednak donosi tvn24.pl, przymusowe leczenie pedofilów nie może być obecnie wprowadzone w życie ze względu na brak szpitali, które mogłyby przeprowadzać tzw. chemiczne kastracje. Resort zdrowia nie zakończył jeszcze prac nad stworzeniem listy placówek. Do czasu rozwiązania problemu, pedofile mają przechodzić leczenie farmakologiczne i psychoterapię w sześciu zakładach ambulatoryjnych: w Gorzowie Wielkopolskim, Choroszczy, Krakowie, Warcie, Warszawie i Kościanie oraz w trzech zakładach zamkniętych.

 

 

 

Tematy: kodeks pracy, pedofilia, pedofil, kastracja, kastracja chemiczna, gwałt, grooming

Komentarze