Niemowlęta powinny grać na komputerze

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Doprawdy zaskakująca wiadomość. Naukowcy zalecają niemowlętom granie na komputerze. To może mieć zbawienny wpływ na mózgi maluchów.

Gry komputerowe mogą dobrze wpływać na rozwój niemowląt.
Gry komputerowe mogą dobrze wpływać na rozwój niemowląt.

Uczeni z University of London przeprowadzili ciekawy eksperyment. Posadzili przed komputerem 11-miesięczne niemowlęta i włączali specjalne programy komputerowe, które skupiały ich uwagę w różnych miejscach ekranu - na wyświetlanych animowanych elementach. Inna grupa dzieci oglądała kreskówki. Potem okazało się, że "komputerowe" dzieci wypadały lepiej w testach mierzących poziom ich koncentracji - donosi brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

To odkrycie jest o tyle istotne, że wskazuje na sposób, w jaki można poprawić zdolność maluchów do przyswajania informacji. Dzieci, które uczyły się skupiania uwagi na ekranie komputera, miały lepiej "wytrenowany" mózg. Zdaniem naukowców, wypracowanie umiejętności uczenia się na tak wczesnym etapie rozwoju może mieć niebagatelny wpływ na późniejsze postępy dzieci w nauce.

Niewykluczone, że już wkrótce powstaną specjalne edukacyjne programy komputerowe dla niemowląt. Wyniki badań brytyjskich naukowców są bowiem bardzo obiecujące.

Tematy: gry komputerowe, rozwój niemowlęcia

Komentarze