Niemowlęta podbijają internet

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Niemal wszystkie amerykańskie dzieci, które nie ukończyły jeszcze 2 lat, są obecne w internecie – na zdjęciach i w serwisach społecznościowych. Coraz więcej jest w sieci również niemowląt z Europy – wynika z badań firmy AVG.

Coraz więcej zdjęć dzieci trafia do internetu.
Coraz więcej zdjęć dzieci trafia do internetu.

Niemowlęta do internetu wprowadzają dumni rodzice - zakładają dzieciom konta mailowe, profile w serwisach społecznościowych, umieszczają zdjęcia. Robi tak aż 92% rodziców w Stanach Zjednoczonych i 73% w Europie.

Co więcej, ¼ maluchów dostaje się do sieci jeszcze przed urodzeniem - rodzice bowiem chętnie dzielą się z innymi użytkownikami internetu zdjęciami z badań USG.

Pytane o powód zamieszczania tak intymnych informacji w internecie matki odpowiadają, że chcą przede wszystkim podzielić się swoją radością ze znajomymi i rodziną. Większość rodziców nie przejmuje się natomiast ostrzeżeniami o zagrożeniach, jakie czyhają w sieci - zdjęcia i prywatne informacje o dzieciach mogą trafić w nieodpowiednie ręce, poza tym raz wrzucone zdjęcia może być też potem trudno trwale usunąć z internetu.

 

 

Tematy: internet, bezpieczeństwo w internecie, serwis społecznościowy

Komentarze