Niemcy uważają, że posiadanie dzieci nie daje szczęścia?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Młodzi Niemcy coraz częściej uważają, że dzieci nie są niezbędne do osiągnięcia w życiu szczęścia – świadczą wyniki ostatniej ankiety przeprowadzonej przez niemiecki magazyn „Eltern”.

Młodzi Niemcy mają coraz mniejszą ochotę na zakładanie rodziny
Młodzi Niemcy mają coraz mniejszą ochotę na zakładanie rodziny

Okazuje się, że zaledwie 46 proc. bezdzietnych Niemek i Niemców uważa, że dziecko stałoby się dopełnieniem ich życia. Głównym powodem, dla którego coraz więcej Niemców nie decyduje się na posiadanie potomstwa, jest chęć skupienia się na karierze zawodowej - większość ankietowanych uważa, że dziecko stałoby się przeszkodą na drodze do awansu zawodowego, zaś łączenie obowiązków zawodowych z rodzinnymi byłoby bardzo stresujące.

Ważna jest również stabilizacji finansowa - aż 86 proc. ankietowanych między 25. a 29. rokiem życia odpowiedziało, że ostatecznie mogłoby się zdecydować na dziecko, jednak aż 79 proc. z nich najpierw chce osiągnąć odpowiednią stopę życiową. Co ciekawe, dla wielu Niemców istotną przeszkodą jest niewystarczająco - ich zdaniem - rozwinięty system opieki państwa nad rodzinami. Na ten czynnik wskazało aż 61 proc. pytanych.

Ankieta została przeprowadzona na grupie ponad tysiąca bezdzietnych kobiet i mężczyzn w wieku 25-45 lat.

Tematy: kariera i macierzyństwo

Komentarze