Niemal 18 proc. uczennic liceum jest w ciąży

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Tak dramatycznie sytuacja przedstawia się w jednej ze szkół średnich w Memphis, gdzie na 508 uczennic aż 90 jest obecnie w ciąży lub właśnie urodziło dziecko. Szokujące dane publikuje nowojorski „Daily News”.

Niemal 18 proc. uczennic szkoły średniej w Memphis jest obecnie w ciąży lub urodziło dziecko
Niemal 18 proc. uczennic szkoły średniej w Memphis jest obecnie w ciąży lub urodziło dziecko

Nauczyciele i rodzice uczniów z Frayser High School w Memphis są przerażeni - zajęcia z edukacji seksualnej najwyraźniej przyniosły efekt odwrotny od zamierzonego. Co więcej, w całym hrabstwie wskaźnik ciężarnych nastolatek sięga nawet 25 proc., czyli dwukrotnie więcej niż amerykańska średnia krajowa. Taka sytuacja stawia pod znakiem zapytania system edukacji seksualnej w Stanach Zjednoczonych.

Jak się okazuje, problem ciąż wśród nieletnich w liceum w Memphis to żadna nowość. Alicia Wiliamson, absolwentka Frayser High School z 2004 roku, tak skomentowała doniesienia: - Nowością jest jedynie fakt, że dorośli wreszcie zobaczyli problem. Po każdych wakacjach wiele dziewczyn było w ciąży. Zastanawialiśmy się, co się dzieje. Wszędzie było widać ciążowe brzuchy. -

W odpowiedzi na niepokojąco wysoką liczbę ciąż wśród uczennic szkoły w Memphis, lokalne władze planują dużą akcję edukacyjną, przekonującą nastolatki do wstrzemięźliwości seksualnej lub stosowania antykoncepcji.

Jakie środki antykoncepcyjne są najskuteczniejsze? Wyjaśnia Agnieszka Antczak-Judycka, ginekolog:

Tematy: antykoncepcja, nieletnie matki

Komentarze