Niania zrobi z chłopca kobieciarza

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Opiekunka zajmująca się dzieckiem zamiast matki może spowodować, że chłopiec w przyszłości będzie dążył do nawiązania relacji z inną niż stała partnerka kobietą.

Niania może sprawić, że chłopiec będzie szukał kontaktów z innymi niż stała partnerka kobietami.
Niania może sprawić, że chłopiec będzie szukał kontaktów z innymi niż stała partnerka kobietami.

Angielski psychiatra, dr Dennis Friedman, w swojej książce "The Unsolicited Gift" przedstawia tzw. teorię "drugiej kobiety", która w świadomości mężczyzny nie tylko zna, ale i zaspokaja wszystkie jego potrzeby.

W umyśle chłopca ten podział na dwie ważne w życiu kobiety tworzy się już we wczesnym dzieciństwie, kiedy zamiast matki opiekuje się nim niania. Matka staje się osobą, z którą jest on naturalnie związany, niania zaś to kobieta dbająca o jego potrzeby.

Dr Friedman twierdzi, że również dziewczynki borykają się w dorosłym życiu z konsekwencjami opieki sprawowanej przez obcą osobę: niezaspokojone potrzeby bliskości i miłości wynikające z nieobecności matki nadrabiają one później, wpadając w nałogi albo ceniąc seks i pieniądze wyżej niż relacje oparte na uczuciu.

Według psychiatry rodzice, by uchronić dzieci przed takimi problemami, nie powinni zatrudniać niani, przynajmniej dopóki dziecko nie ukończy 1. roku życia.

 

 

Tematy: niania

Komentarze