Naukowcy opracowali skuteczną pigułkę antykoncepcyjną dla mężczyzn

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jak donosi brytyjski "Daily Express", po wielu latach starań naukowcy z Izraela opracowali skuteczną i bezpieczną pigułkę, która usuwa ze spermy proteiny niezbędne przy procesie zapłodnienia.

Ankiety pokazują, że wiele kobiet wątpi w antykoncepcyjną odpowiedzialność mężczyzn
Ankiety pokazują, że wiele kobiet wątpi w antykoncepcyjną odpowiedzialność mężczyzn

Podejmowane dotąd próby opracowania bezpiecznej pigułki antykoncepcji (o odwracalnym działaniu) dla mężczyzn zazwyczaj kończyły się niepowodzeniem. Jedynym skutecznym antykoncepcyjnym środkiem hormonalnym dla mężczyzn były zastrzyki. Jednak faza testów i szczegółowych badań pokazała, że zastrzyki hormonalne dla mężczyzn powodują szereg skutków ubocznych, w tym depresję, zmiany nastrojów i spadek libido.

Wyniki ankiet pokazują, że wiele kobiet nie ufa pigułce antykoncepcyjnej dla mężczyzn. Powód? Panie obawiają się, że panom nie można powierzyć tak odpowiedzialnego zadania, jak doustna antykoncepcja hormonalna, zwłaszcza gdy pigułki musiałyby być przyjmowane codziennie. Profesor Haim Breitbart z Uniwersytetu Bar-Ilan deklaruje: - Sądzę, że gdyby mężczyźni musieli przyjmować pigułkę raz na miesiąc lub raz na trzy miesiące, większość kobiet zaufałoby nowej metodzie. -

Jak zapewniają badacze z Izraela, opracowana przez nich pigułka antykoncepcyjna musi być przyjmowana przez mężczyzn zaledwie raz na trzy miesiące.

 

 

 

Tematy: antykoncepcja, zastrzyk hormonalny, antykoncepcja hormonalna, pigułka antykoncepcyjna

Komentarze