Nastolatki nadużywają solarium!

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

„Daily Mail” alarmuje: z solarium regularnie korzystają już 11-latki, wystawiając się na ogromne ryzyko zachorowania na raka skóry w niedalekiej przyszłości.

W Wielkiej Brytanii na raka skóry zapada codziennie jedna kobieta o 20. roku życia
W Wielkiej Brytanii na raka skóry zapada codziennie jedna kobieta o 20. roku życia

Według ankiety przeprowadzonej na potrzeby brytyjskiego "Cancer Research", liczba dzieci korzystających z solarium wynosi nawet ponad 250 tys. - na działanie szkodliwych promieni wystawiają się przynajmniej raz w tygodniu zarówno chłopcy, jak i dziewczynki (przy czym dziewczynki korzystają z solarium znacznie częściej niż chłopcy). Średni wiek pierwszej wizyty w solarium to 14 lat. Okazuje się, że wiele nastolatek chodzi do solarium regularnie.

Autorzy artykułu opublikowanego w "British Medical Journal" - Catherine Thompson i Chris Twelves - zaapelowali o prawne regulacje dotyczące korzystania z solarium przez osoby poniżej 18. roku życia. Zakaz korzystania z solarium przez dzieci obowiązuje już m.in. w Walii i Szkocji.

Czerniak jest najbardziej powszechnym typem nowotworu wśród młodych kobiet. Lekarze szacują, że co najmniej jedna kobieta po 20 roku życia dowiaduje się codziennie o raku skóry.

Komentarze