Najskuteczniejszy środek antykoncepcyjny dla nastolatek

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nie prezerwatywa i nie tabletki antykoncepcyjne – okazuje się, że najskuteczniej w zapobieganiu ciąż wśród nastolatek działają programy telewizyjne typu reality show pokazujące życie nieletnich matek.

Programy pokazujące codzienne życie nastoletnich mam są skuteczniejsze od "tradycyjnej" edukacji seksualnej
Programy pokazujące codzienne życie nastoletnich mam są skuteczniejsze od "tradycyjnej" edukacji seksualnej

O znakomitej roli edukacyjnej programów reality show donosi serwis canada.com. Jak się bowiem okazuje, odsetek ciąż wśród nastolatek w Stanach Zjednoczonych jest najniższy od lat 70., zaś eksperci źródła sukcesu upatrują w telewizyjnych programach pokazujących codzienne życie młodych matek, takich jak np. "Teen Mom".

Według statystyk przytaczanych przez serwis, w 2009 roku na tysiąc nastolatek w wieku 15-19 lat w ciążę zaszło średnio 39,1. To aż o 6 proc. mniej w porównaniu do roku 2008, a jednocześnie największy spadek notowany od 40 lat.

Co ciekawe, początowo programy reality show pokazujące nastoletnie matki były krytykowane ze względu na potencjalne propagowanie ciąż wśród nieletnich - tymczasem okazuje się, że programy takie jak "Teen Mom" zachęcają nastolatki do większej dbałości o antykoncepcję.

Tematy: antykoncepcja, prezerwatywa, młoda mama, tabletki antykoncepcyjne, nastolatka

Komentarze