Najmłodszy wcześniak na świecie opuszcza szpital

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Urodziła się dwadzieścia tygodni przed terminem, ale dzięki specjalistycznej opiece lekarskiej nie dość, że przeżyła, to jest w dobrej formie. Najmłodszy wcześniak ma na imię Frida i wkrótce zamieszka z rodzicami.

Dziewczynka po urodzeniu ważyła 460 g.
Dziewczynka po urodzeniu ważyła 460 g.

Frida przyszła na świat w listopadzie 2010 roku w niemieckiej klinice w Fuldzie. Dziewczynka urodziła się, kiedy mama była w 21. tygodniu i piątym dniu ciąży. Ważyła 460 gramów i miała 28 cm długości. Obecnie po prawie pół roku życia wcześniak waży 3,5 kg i mierzy 50 cm. Zdaniem niemieckich lekarzy, to prawdziwy cud, ponieważ dzieci urodzone przed 22. tygodniem ciąży nie mają szans na przeżycie. Chodzi przede wszystkim o niedostateczny rozwój płuc, serca i mózgu. Takiego szczęścia nie miał brat bliźniak Fridy, który zmarł kilka dni po porodzie.

Frida lada dzień opuści szpital i zamieszka ze swoimi rodzicami. Jak zapewnia szef kliniki dziecięcej Reinald Repp, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby dziewczynka wróciła do domu. - Nie ma żadnego ryzyka powikłań i Frida będzie się rozwijać, jak inne dzieci - powiedział dziennikarzom "Bilda".

Tematy: wcześniak, poród przedwczesny

Komentarze