Na Dzień Dziecka wydamy pół miliarda złotych

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Eksperci od ekonomii już policzyli, ile średnio wydamy na prezent dla dziecka, i jak wzbogacą się na tym firmy produkujące i sprzedające zabawki.

W tym roku na prezenty dla dzieci wydamy więcej niż w ubiegłych latach.
W tym roku na prezenty dla dzieci wydamy więcej niż w ubiegłych latach.

Za prezent większość z nas zapłaci ok. 80 zł. To więcej niż w ubiegłych latach, kiedy średnia cena jednego prezentu wynosiła ok. 50 zł - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

"Już widać, że ten rok będzie lepszy. Dużo osób przychodzi, bardzo dokładnie ogląda produkty w sklepie, co jest dla nas sygnałem, że planują większy wydatek. Spodziewamy się wielu transakcji na poziomie 300 zł i więcej - wyjaśnia w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Robert Momocki ze spółki Kreator, rozwijającej w kraju sieć sklepów Toy Planet.

Według GUS w Polsce jest niecałe sześć milionów dzieci w wieku do 14. roku życia. Ale prezentami obdarowują je nie tylko rodzice, ale również dziadkowie, co oznacza, że wydamy na zabawki z okazji Dnia Dziecka nawet pół miliarda złotych.

Dla producentów zabawek Dzień Dziecka to takie Boże Narodzenie wiosną. W większości sklepów z zabawkami właśnie na maj przypada 25 proc. corocznych obrotów.

Tematy: Dzień Dziecka, prezent dla dziecka

Komentarze