Na domowym garnuszku rośnie smakosz

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Zastanawiasz się, co zrobić, by twój maluch nie krzywił się na widok warzyw? Może powinnaś karmić go potrawami, które przygotowujesz sama, a odstawić słoiczki z gotową papką. Tak pokazują badania naukowe.

Dzieci karmione domowymi potrawami częściej sięgają po owoce i warzywa.
Dzieci karmione domowymi potrawami częściej sięgają po owoce i warzywa.

Dzieci karmione potrawami przygotowywanymi w domu chętniej sięgają po owoce i warzywa, gdy są starsze i rzadziej wyrastają z nich niejadki. Uczeni z brytyjskich uniwersytetów - De Monfort w Leicester oraz w Bristolu i Birmigham - przeanalizowali nawyki żywieniowe prawie 8 tys. młodych osób urodzonych w latach 1991-92. Okazało się, że ci z badanych, którzy byli karmieni potrawami gotowanymi w domu, w wieku 7 lat zjadali więcej warzyw i owoców niż ci, których rodzice polegali głównie na gotowych potrawach ze słoików.

Wyniki tych badań zostały opublikowane w miesięczniku "Public Health Nutrition". Jak podkreślają ich autorzy, rodzice powinni mieć świadomość, że im wcześniej przyzwyczają dziecko do gotowanych w domu posiłków, tym większą korzyść z tego wyciągnie ono w przyszłości. Bo zróżnicowana, bogata w owoce i warzywa dieta to podstawa zdrowego trybu życia.

Tematy: dieta dziecka, słoiczki dla niemowląt, karmienie niemowląt

Komentarze