Mniej telewizji – zdrowsze serce dziecka

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Chcesz, żeby twoje dziecko jak najdłużej cieszyło się zdrowiem? Nie pozwalaj mu spędzać za dużo czasu przed telewizorem i komputerem. Od wpatrywania się w ekran już sześciolatki mają zwężone naczynia krwionośne w gałkach ocznych.

Wystarczy, że dzieci zrezygnują z godziny przed telewizorem dziennie - będą zdrowsze.
Wystarczy, że dzieci zrezygnują z godziny przed telewizorem dziennie - będą zdrowsze.

Oglądanie telewizji i przesiadywanie przed komputerem nie służy małym dzieciom - ostrzegają naukowcy. Lekarze odkryli, że maluchy przyklejone do ekranów telewizyjnych lub monitorów mają zwężone naczynia krwionośne w gałkach ocznych. To znak ostrzegawczy - za kilka-kilkanaście lat będą mieć problemy z nadciśnieniem i sercem - podaje "Daily Mail".

Badanie przeprowadzono na 1492 dzieciach z australijskich szkół podstawowych. Okazało się, że przeciętnie dziecko spędza przed telewizorem lub komputerem ok. 1,9 godziny dziennie, a na aktywność fizyczną poświęca tylko 36 minut. Naczynia krwionośne w jego oku są zwężone do 2,3 mikronów. W przypadku tych dzieci, które regularnie ćwiczą, naczynia krwionośne są o 2,2 mikrony szersze. Zdaniem dr Gopinatha, autora badań, wystarczy jedną godzinę dziennie przeznaczyć na aktywność fizyczną zamiast na siedzenie przed telewizorem, aby zatrzymać zmiany w gałce ocznej i zmniejszyć ryzyko późniejszych komplikacji zdrowotnych.

Tematy: dziecko i telewizja, dziecko i komputer, zdrowie małego dziecka

Komentarze