Młode mamy wolą pracować w domu?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Serwis pracujflexi.pl wystosował petycję do Marszałka Sejmu w sprawie ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Pracy z Domu. Według pomysłodawców projektu, praca zdalna cieszyłaby się wyjątkowym zainteresowaniem m.in. wśród młodych mam.

Wśród argumentów za upowszechnieniem pracy zdalnej znalazły się np. kłopoty z komunikacją miejską i niekorzystne warunki atmosferyczne. Ważne miejsce zajęła również tematyka związana z pogodzeniem pracy zawodowej z życiem rodzinnym.

- Mamy problem demograficzny - kobiety nie rodzą, bo nie chcą zostawiać swoich dzieci pod opieką obcych ludzi do późnego wieczora, ojcowie nie uczestniczą w życiu rodziny, bo pracują do późna, rodziny o podwójnym dochodzie nie mają wielkich szans na rzeczywiste poznanie swoich dzieci, osoby opiekujące się najstarszymi członkami rodziny nie mają szans na jednoczesną karierę. Równowaga życie-praca to mit - czytamy w petycji.

Stąd też idea rozpropagowania pracy zdalnej, wykonywanej w domu - jako tej formy zatrudnienia, która pozwala na swobodne połączenie obowiązków rodzinnych i zawodowych.

 

Jak połączyć obowiązki mamy i pracownicy? Mówi Anna Rudzińska, psycholog:

Tematy: kariera i macierzyństwo

Komentarze