Młode mamy szukają kobiet karmiących piersią na Facebooku

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Kobiety, które mają kłopoty z karmieniem piersią, nie muszą rezygnować z naturalnego karmienia ani korzystać z banków mleka. Jak się okazuje, mogą znaleźć chętne do pomocy karmiące mamy poprzez serwis społecznościowy Facebook. O ciekawej inicjatywie karmiących mam donosi „Time”.

Mamy karmiące piersią mogą znaleźć pomoc na Facebooku
Mamy karmiące piersią mogą znaleźć pomoc na Facebooku

Wszystko zaczęło się od usunięcia przez serwis Facebook zdjęć kobiet karmiących piersią jako niezgodnych z regulaminem serwisu - zdarzenia, które bezpośrednio dotknęło m.in. Kanadyjkę o swojsko brzmiącym nazwisku Emma Kwasnica. Kobieta wielokrotnie kontaktowała się z administratorami serwisu, protestując przeciwko usunięciu jej zdjęć, aż w końcu założyła grupę "Informed Choice: Birth and Beyond". Do powołanej w tym samym czasie grupy protestującej przeciwko usuwaniu zdjęć karmiących mam "Hey Facebook, Breastfeeding Is Not Obscene!" przyłączyło się już prawie 260 tys. osób na całym świecie.

Karmisz piersią? Sprawdź nowy serwis!

Emma Kwasnica ostatecznie wykorzystała potencjał serwisu Facbook do stworzenia sieci "East on Feets", która za pośrednictwem Facebooka ma kontaktować ze sobą kobiety, które mają problemy z laktacją z kobietami, które "nadwyżką" mleka mogą się z nimi podzielić. W ciągu kilku tygodni powstało 98 grup w Stanach Zjednoczonych i w 22 krajach na całym świecie.

Inicjatywa zakłada dzielenie się mlekiem bez żadnych dodatkowych opłat - w przeciwieństwie do działających w USA banków mleka - oraz propagowanie idei naturalnego karmienia.

Jakie są sposoby na pobudzenie laktacji? Wyjaśnia Monika Żukowska-Rubik, doradca laktacyjny:

Tematy: karmienie piersią, laktacja, Facebook

Komentarze