Mężczyznom bardziej zależy na potomstwie niż kobietom?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Do ciekawych wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Kalifornia – okazuje się, że mężczyzni w swojej chęci posiadania dzieci często stosują niedozwolone chwyty. Nie wahają się na przykład niszczyć prezerwatyw, stosowanych później wspólnie z nieświadomą zagrożenia partnerką.

Aż 1/3 ankietowanych kobiet doświadczyła "antykoncepcyjnego sabotażu" ze strony swoich partnerów
Aż 1/3 ankietowanych kobiet doświadczyła "antykoncepcyjnego sabotażu" ze strony swoich partnerów

Badania opublikowane w czasopiśmie medycznym "Contraception" mówią o "przymusie rozrodczym", jaki został zaobserwowany na grupie 1,3 tys. kobiet między 16. a 29. rokiem życia.

 

Elizabeth Miller, autorka badań, powiedziała: - Odkryliśmy prawdziwy fenomen związany z nieznanym dotąd zjawiskiem mężczyzn, którzy chcą mieć dziecko wbrew woli swojej partnerki. -

Jak się okazało, ponad 1/3 kobiet przyznała, że partnerzy zmuszają je do posiadania dziecka poprzez niszczenie prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych. Jednocześnie aż 53 proc. kobiet przyznało, że doświadczyło psychicznej lub seksualnej przemocy ze strony swojego partnera.

Naukowcy ostrzegają, że chęci wyłącznie jednej osoby w związku do posiadania potomka i stosowanie "sabotażu" w postaci używanych przez nieświadomą zagrożenia partnerkę zniszczonych prezerwatyw, może szybko przekształcić się w regularną przemoc seksualną i skutkować aborcjami, poronieniami i niepłodnością.

Tematy: antykoncepcja, ojcostwo

Komentarze