Mężczyźni wolą, aby to kobieta utrzymywała dom

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

W Wielkiej Brytanii 1 na 5 kobiet zajmuje się utrzymaniem domu – donosi „Daily Mail”. Co więcej, 86 proc. ankietowanych mężczyzn przyznaje, że nie ma nic przeciwko temu, aby żona lub partnerka samodzielnie zaspokajała wszystkie potrzeby finansowe rodziny.

44 proc. ankietowanych mężczyzn przyznało, że chętnie zajęłoby się opieką nad domem i dziećmi
44 proc. ankietowanych mężczyzn przyznało, że chętnie zajęłoby się opieką nad domem i dziećmi

Ankieta została przeprowadzona na grupie ok. tysiąca Brytyjczyków przez brytyjską firmę zajmującą się ubezpieczeniami komunikacyjnymi "Sheilas' Wheels" (firma kieruje swoją ofertę głównie do kobiet). Wyniki ankiety pokazały, że już teraz 22 proc. Brytyjek zajmuje się utrzymaniem domu. Dodatkowo aż 44 proc. ankietowanych mężczyzn przyznało, że chętnie zamieniłoby się miejscami ze swoją partnerką i zajęło opieką nad dziećmi.

W czerwcu brytyjski odpowiednik polskiego Głównego Urzędu Statystycznego opublikował dane, z których wynika, że w ciągu 15 lat liczba mężczyzn, którzy nie pracują zawodowo i opiekują się dziećmi, wzrosła aż o prawie 80 proc. - ze 120 tys. w 1994 roku do 214 tys. obecnie. Równolegle spada oczywiście liczba kobiet, które poświęcają życie zawodowe dla opieki nad rodziną - z 2,7 mln do 2 mln.

Zmiany nie idą w parze z wynagrodzeniem. Zarobki kobiet w Wielkiej Brytanii są średnio o 25 proc. niższe w porównaniu do zarobków mężczyzn.

Tematy: ojcostwo, związek, kariera i macierzyństwo

Komentarze