Mężczyźni częściej marzą o stałym związku niż kobiety?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Mężczyźni panicznie obawiający się stałych związków to mit – ankieta przeprowadzona na grupie 5,2 tys. Amerykanów powyżej 21. roku życia pokazała, że kobiety są bardziej skupione na swojej niezależności, zaś mężczyźni mają tendencję do szybkiego zakochiwania się i snucia planów związanych z posiadaniem dzieci.

Okazuje się, że o niezależności częściej marzą kobiety, niż mężczyźni
Okazuje się, że o niezależności częściej marzą kobiety, niż mężczyźni

Aż 77 proc. kobiet przyznało, że zachowanie niezależności jest dla nich bardzo istotną sprawą, tymczasem w grupie mężczyzn tej samej odpowiedzi udzieliło tylko 58 proc. pytanych. To również kobietom bardziej niż mężczyznom zależy na tym, aby pielęgnować swoje zainteresowania i hobby (stosunek wynosi 78 do 64 proc.). Panie bardziej niż panowie (35 do 23 proc.) cenią sobie także regularne spotkania ze znajomymi.

Okazuje się również, że bardziej romantyczni są mężczyźni - aż 55 proc. przyznało, że zdarzyło im się zakochać od pierwszego wejrzenia. Tej samej odpowiedzi udzieliło 44 proc. ankietowanych kobiet. Co więcej, mężczyznom bardziej zależy na posiadaniu dzieci - w grupie osób bezdzietnych o posiadaniu potomstwa marzyło 24 proc. mężczyzn i tylko 15 proc. kobiet.

Ankieta została przeprowadzona na potrzeby amerykańskiego serwisu randkowego match.com.

Tematy: związek

Komentarze