Małe dzieci będą miały unijny zakaz oglądania telewizji?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Oglądanie telewizji powinno zostać zakazane najmłodszym dzieciom, a także bardzo ograniczone, jeśli chodzi o starsze – alarmują brytyjscy psychologowie. Wczoraj naukowcy zaapelowali o takie ograniczenie na obszarze całej Unii Europejskiej.

Według psychologów, 3-latki nie powinny oglądać telewizji
Według psychologów, 3-latki nie powinny oglądać telewizji

Jak się okazuje, niektóre brytyjskie dzieci przed telewizorem spędzają nawet 7,5 godziny dziennie! Dr Aric Sigman z Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego zaleca, aby dzieci poniżej 3 roku życia w ogóle nie oglądały telewizji, zaś tym między 3 a 12 rokiem życia powinno się ograniczyć czas spędzony przed telewizorem do jednej godziny dziennie.

"Daily Mail" cytuje fragmenty wystąpienia doktora Sigmana, które miało zostać wygłoszone w parlamencie europejskim przed jedną z podkomisji zajmujących się "jakością dzieciństwa". - Rządy w całej Europie doradzają swoim obywatelom w najbardziej intymnych sprawach związanych ze zdrowiem - od ilości soli w posiłkach przez jednostki alkoholu aż do liczby partnerów seksualnych - miało brzmieć przemówienie. - A jednak jeśli chodzi o dzieci, politykom brakuje słów. -

Jak wskazuje dr Sigman, oglądanie telewizji przez małe dzieci wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami - w aspektach zdrowotnych, psychologicznych, a nawet edukacyjnych. Według Sigmana, spędzanie przed telewizorem więcej niż 1 godzinę dziennie, może skutkować takimi problemami zdrowotnymi, jak otyłość, wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie, brak koncentracji, złe wyniki w nauce matematyki i czytania, problemy ze snem, a nawet zachowania autystyczne.

 

Tematy: telewizja, czas wolny, zabawy z dzieckiem, dziecko i telewizja, otyłość, bezsenność, problemy z nauką

Komentarze