Mała granulka wyleczy chore ucho

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Może już wkrótce leczenie wysiękowego zapalenia ucha środkowego u dzieci będzie dużo łatwiejsze, a ryzyko groźnych powikłań spadnie. Naukowcy opracowali wyjątkową biodegradowalną minigranulkę.

Leczenie zapalenia ucha środkowego u dzieci będzie prostsze.
Leczenie zapalenia ucha środkowego u dzieci będzie prostsze.

Wystarczy niewielką granulkę wprowadzić do ucha środkowego podczas zabiegu zakładania drenażu wentylacyjnego, a zastąpi ona antybiotyki podawane doustnie. To duże ułatwienie w przypadku leczenia małego dziecka. Poza tym taka terapia gwarantuje skuteczność, bo minigranulka w sposób kontrolowany będzie uwalniała odpowiednie dawki antybiotyku, i to bezpośrednio w miejscu, gdzie występuje stan zapalny.

Tę rewolucyjną miniaturową tabletkę opracowali uczeni z Uniwersytetu w Nottingham, o czym donosi serwis naukowy EurekAlert! W prace zaangażowani byli chirurdzy, mikrobiolodzy i farmaceuci. Wszyscy pokładają duże nadzieje w tej rewolucyjnej terapii i zapowiadają, że dzięki jej zastosowaniu dzieci nie tylko będą mniej cierpiały, ale też zmaleje u nich ryzyko powrotu infekcji, uszkodzenia błony bębenkowej i utraty słuchu.

Tematy: zapalenie ucha, zapalenie ucha środkowego, wysiękowe zapalenie ucha środkowego

Komentarze