Ma 3 lata i waży ponad 60 kg

Ocena: 4.66/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Do trzeciego miesiąca życia Lu Hao był zwykłym dzieckiem. Później zaczął gwałtownie tyć. Obecnie ze swoją wagą 62,3 kg chłopiec jest pięć razy większy od swoich rówieśników.

Lu Hao z ojcem / fot. Rex Features
Lu Hao z ojcem / fot. Rex Features

Lu Hao urodził się trzy lata temu w Chinach. Zaraz po porodzie ważył 2,6 kg, ale jak tylko skończył trzy miesiące, zaczął gwałtownie przybierać na wadze. Obecnie ze swoimi 62,3 kg Lu Hao jest pięć razy większy od przeciętnego dziecka w jego wieku, a matka już od kilku miesięcy nie jest w stanie go podnieść.

Wzrost wagi jest związany z ogromnym apetytem. - Syn jest ciągle głodny, a podczas jednego posiłku potrafi zjeść trzy duże miski ryżu, czyli więcej niż my oboje z żoną - tłumaczy ojciec, Lu Yuncheng.

Ani dieta, ani ćwiczenia

Odkąd Hao skończył pierwszy rok życia, rodzice postanowili, że maluch przejdzie na dietę. Ale nie było to takie proste. - Kiedy nie dostawał odpowiedniej ilości jedzenia, był głodny i cały czas płakał - wyjaśnia matka chłopca, Chen Yuan. Tym samym w zeszłym roku dziecko przytyło 10 kg.
Aby zachęcić dziecko do aktywności ruchowej, rodzice zamontowali w ogrodzie obręcz do piłki koszykowej i zabierają Hao nad rzekę, gdzie można popływać. Niestety, efekt jest odwrotny do oczekiwanego - zmęczony fizycznie chłopiec jest jeszcze bardziej głodny i je więcej, w efekcie czego jego waga zamiast spadać, sukcesywnie wzrasta.

Hao nie przepada za spacerami, więc mama codziennie wozi go do szkoły na motorze. - Jest szczęśliwy, że może jechać i nie musi chodzić na nogach - mówi kobieta.

W poszukiwaniu przyczyn

Rodzina udała się z Hao do szpitala, gdzie jedni lekarze potwierdzili u dziecka guza mózgu, inni zaś powiedzieli, że chłopiec jest zupełnie zdrowy i poziom hormonów jest w normie. - Nie wiemy, co jest przyczyną tak dynamicznego wzrostu wagi u naszego syna - mówi ojciec i podkreśla, że jeśli dziecko będzie dalej tyć w takim tempie, to serce może tego nie wytrzymać. Problemy zdrowotne to nie jedyne zmartwienie rodziców Hao - oboje zdają sobie sprawę, że otyłe dziecko może być w przyszłości w szkole pośmiewiskiem. - Naszym największym marzeniem jest, aby syn kiedyś był po prostu szczupły - podkreślają zgodnie.

Maluch ma w domu mnóstwo zabawek, ale najbardziej lubi Spidermana - Potrafi latać i zabija złych ludzi - podkreśla chłopiec. Zapytany o to, czy chciałby latać jak Superman, Hao śmieje się i odpowiada: Nie, jestem za gruby.

Co robić, gdy dziecko ma nadwagę? Radzi dietetyk:

 

 

Tematy: nadwaga, otyłość, Lu Hao

Komentarze