Lekarze przepraszają za błąd w czasie porodu

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Do tragicznego w skutkach błędu w sztuce lekarskiej doszło w Wielkiej Brytanii w grudniu ubiegłego roku. Dopiero teraz brytyjska państwowa służba zdrowia przeprosiła rodziców niemowlęcia za uszkodzenie oka i czaszki spowodowane nieprawidłowym użyciem kleszczy w trakcie porodu – donosi „Daily Mail”.

Rodzice domagają się odszkodowania za uszkodzenia oka i mózgu dziecka
Rodzice domagają się odszkodowania za uszkodzenia oka i mózgu dziecka

Personel szpitala dopuścił się kilku rażących błędów. Matka chłopca, 22-letnia Emma Portogallo, trafiła na porodówkę 21 grudnia 2009 roku. Ze względu na przedłużającą się akcję porodową lekarz odbierający poród zdecydował się na użycie próżnociągu - jak się okazało, 7 prób zakończyło się niepowodzeniem. Następnie matka chłopca została przeniesiona na salę operacyjną, gdzie podano jej znieczulenie zewnątrzoponowe, nie informując jej jednak, co się dzieje. Lekarze zdecydowali się skorzystać z kleszczy, a ich wielokrotnie ponawiane próby Emma Portogallo określiła jako niezwykle bolesne szarpanie.

W rozmowie z "Daily Mail" kobieta powiedziała: - Całe zdarzenie stało się traumą dla mnie i Daniela [ojca Xaviera]; zostaliśmy okaleczeni fizycznie i emocjonalnie. - Prawnicy rodziców dziecka utrzymują, że dopiero w ciągu kilku następnych lat okaże się, jaki wpływ na rozwój chłopca miało pęknięcie czaszki. Para domaga się odszkodowania od szpitala.

 

Jak przebiega poród z użyciem kleszczy? Sprawdź!

 

 

 

Tematy: Poród, poró z użyciem próżnociągu, poród z użyciem kleszczy

Komentarze