Lekarka i ordynator skazani za błędy przy porodzie

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Sąd Rejonowy w Sierpcu uznał, że lekarka przyjmująca poród i ordynator oddziału położniczego w szpitalu w Sierpcu popełnili błąd. Sprawa toczyła się od 2006 roku, wyrok nie jest prawomocny – donosi serwis tvn24.pl.

Wyrok w sprawie błędu lekarskiego zapadł po 4 latach
Wyrok w sprawie błędu lekarskiego zapadł po 4 latach

W wyniku błędu lekarskiego 4-letni Klaudiusz cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe, niedokrwistość i lekooporną padaczkę. Mama chłopca, Alicja Rutkowska, trafiła do szpitala 2 tygodnie po terminie spodziewanego porodu - na wywołanie porodu kobieta czekała kolejne 3 dni w szpitalu. W konsekwencji niedotlenienia okołoporodowego - jak donosi serwis - chłopiec przyszedł na świat bez oddechu i wymagał reanimacji.

Śledztwo zostało wszczęte w lutym 2006 roku, kilka dni po narodzinach Klaudiusza. W toku sprawy uległ zmianie skład orzekający, co dodatkowo wydłużyło proces.

Obrona zapowiedziała możliwość apelacji. Pani Alicja jest zadowolona z wyroku. W rozmowie z reporterką "Prosto z Polski" adwokat powiedział: - Prawomocny wyrok zapadnie zapewne w drugiej połowie przyszłego roku. O ile oczywiście sąd apelacyjny nie zwróci sprawy do ponownego rozpatrzenia i proces nie ruszy od początku. Ale dziś dla pani Alicji najważniejsze jest to, że sąd potwierdził, że walczy w słusznej sprawie. I z podniesionym czołem może pozwać szpital o odszkodowanie i rentę dla niepełnosprawnego syna. -

 

Tematy: komplikacje przy porodzie, porażenie mózgowe, padaczka, niedokrwistość, niedotlenienie okołoporodowe, wywoływanie porodu, ciąża przenoszona

Komentarze