Kwas foliowy dobry dla ucznia

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Ta witamina działa korzystnie nie tylko na zdrowie kobiet w ciąży. Jak się okazuje, warto podawać kwas foliowy także dzieciom. A szczególnie uczniom, bo poprawia on wyniki w szkole.

Dieta bogata w kwas foliowy pomaga dzieciom w nauce.
Dieta bogata w kwas foliowy pomaga dzieciom w nauce.

Naukowcy ze szwedzkiego uniwersytetu Orebro zbadali grupę 15-latków, sprawdzając, jak dużo produktów bogatych w kwas foliowy spożywają. Jednocześnie przyjrzeli się ich szkolnym osiągnięciom. Okazało się, że im więcej witamin z grupy B włączali do diety uczniowie, tym lepsze osiągali wyniki w nauce - napisali uczeni na łamach magazynu "Pediatrics".

Źródłem kwasu foliowego mogą być nie tylko tabletki. Można znaleźć go również w warzywach i nieprzetworzonych owocach, w sokach oraz pieczywie pełnoziarnistym. Jest też w wątróbce.

Jak podkreślają naukowcy, wyniki ich badań powinny być zachętą do wyrabiania w dzieciach zdrowych nawyków żywieniowych. Bo jeśli uczeń na przerwie między zajęciami sam z własnej woli sięgnie po zdrową i pełną witamin przekąskę, szybciej opanuje trudny materiał na lekcji niż jego kolega objadający się tuczącymi chipsami czy kalorycznym batonikiem.

Tematy: kwas foliowy, szkoła, uczeń

Komentarze