Książka o odchudzaniu. Groźna dla dzieci?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Swoją premierę będzie miała wkrótce książka o odchudzaniu napisana dla... sześciolatek. Eksperci biją na alarm, że to promowanie postaw prowadzących dzieci do anoreksji.

Książka o odchudzaniu skierowana do dziewczynek budzi kontrowersje.
Książka o odchudzaniu skierowana do dziewczynek budzi kontrowersje.

Książka ukaże się w październiku w amerykańskich księgarniach, ale już można kupić ją przez Internet. I już wzbudza potężne kontrowersje. Przygody 14-letniej otyłej Maggie, która postanawia przejść na dietę i z zakompleksionej dziewczynki przeistacza się w atrakcyjną gwiazdę szkolnej drużyny futbolowej, przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Problem w tym - jak twierdzą dietetycy - że na tym etapie rozwoju powstają u dzieci najtrudniejsze do opanowania zaburzenia jedzenia.
Zdaniem ekspertów krytykujących tę publikację, niedopuszczalne jest wychwalanie diet i promowanie szczupłego wyglądu w przekazach skierowanych do dzieci. Takie informacje powinny trafiać do rodziców, którzy są odpowiedzialni za żywienie swoich pociech - uważają dietetycy.
Oczywiście nie można zapominać, że książka o przygodach Maggie może pomóc rodzicom zmagającym się nadwagą ich pociech. Tylko w Wielkiej Brytanii na otyłość cierpi co trzecie dziecko - czytamy w brytyjskim dzienniku "The Independent".

Tematy: odchudzanie, kontrowersje

Komentarze