Komu jeszcze urlop ojcowski? Nowe przepisy

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Ojcowie ze służb mundurowych mogą zacierać ręce z radości. Dostali bowiem prawo do urlopu ojcowskiego. Będą mogli skorzystać z niego jeszcze w tym roku.

Ojcowie ze służb mundurowych mają już prawo do urlopu ojcowskiego.
Ojcowie ze służb mundurowych mają już prawo do urlopu ojcowskiego.

Nowelizacja ustawy o policji, zapewniająca funkcjonariuszom prawo do urlopu na wychowywanie dziecka, zaczęła działać od 23 czerwca. Ale nie tylko policjanci dostali ten przywilej. Skorzystają z niego również funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Jeśli dziecko funkcjonariusza nie skończyło 12. miesiąca życia, tata będzie mógł skorzystać z tygodniowego urlopu jeszcze w tym roku. Od 2012 roku świeżo upieczeni tatusiowie w mundurach dostaną dwa tygodnie urlopu ojcowskiego.

Policyjni związkowcy nie kryją zadowolenia z tych zmian w przepisach. Jak podkreśla w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" szef NSZZ Policjantów Antoni Duda, wcześniej zdarzało się, że mundurowi mieli problemy z uzyskaniem urlopu ojcowskiego.

Tematy: ojciec, urlop ojcowski, urlop tacierzyński, tata

Komentarze