Kolejny „mężczyzna” jest w ciąży

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Kiedy w marcu 2008 roku na świecie pojawiło się dziecko Thomasa Beatie, który urodził się jako kobieta, ale dzięki zachowaniu żeńskich narządów rozrodczych mógł zajść w ciążę, pojawiły się pytania, nie tylko o to, czy takie zachowanie jest etyczne, ale czy długo trzeba będzie czekać na podobną sytuację.

Już w lutym pojawi się na świecie drugien dziecko urodzone przez "mężczyznę w ciąży"
Już w lutym pojawi się na świecie drugien dziecko urodzone przez "mężczyznę w ciąży"

Okazuje się, że już w lutym pojawi się na świecie kolejne dziecko wydane na świat przez transseksualistę. Jak donosi brytyjski "Telegraph", rodzicami zostaną Scott Moore (dawniej Jessica) i jego partner Thomas (dawniej Laura).

Panowie oboje urodzili się jako dziewczynki, ale dzięki skutecznej terapii hormonalnej, stali się mężczyznami. Ponieważ Thomas w urzędach nadal figuruje jako kobieta, para mogła nawet legalnie się pobrać.

W wypowiedzi dla "Telegraph" Scott (30) tłumaczy: - Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele ludzi nas skrytykuje, ale i tak jesteśmy niesamowicie szczęśliwi i niczego się nie wstydzimy. - Thomas (30) dodaje: - Chcemy pokazać światu, że takie rodziny jak nasza, mogą być zdrowe i kochające. -

Para poznała się w 2005 roku na zajęciach w grupie wsparcia dla transseksualistów. Wspólnie wychowują dwóch chłopców ze związku Thomasa z jego poprzednią partnerką. Tym razem dziecko wyda na świat Scott.

Czy "mężczyźni w ciąży" znajdą kolejnych naśladowców?

 

scott

Rodzina Scotta i Thomasa / www.telegraph.co.uk

Komentarze