Kolejne dziecko zatruło się grzybami

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

7-letnia dziewczynka z województwa pomorskiego zatruła się (prawdopodobnie) muchomorem sromotnikowym – donosi serwis tvn24.pl. Zaledwie miesiąc po głośnym przypadku 6-letniego Tomka, kolejne dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala z powodu spożycia grzybów.

7-latka zmarła po spożyciu trujących grzybów
7-latka zmarła po spożyciu trujących grzybów

Niestety 7-latka nie miała tyle szczęścia co chłopiec. Jak podaje tvn24.pl, dziewczynka zjadła posiłek z trującymi grzybami w poniedziałek - według relacji rodziny miały to być jadalne kanie. Jeszcze w środę dziecko uczestniczyło w rozpoczęciu roku szkolnego. W czwartek, 3 dni po zjedzeniu grzybów, samopoczucie 7-latki gwałtownie się pogorszyło. Dziewczynka straciła przytomność, a po przewiezieniu do szpitala - zmarła.

Chociaż od połowy sierpnia w mediach pojawiają się kolejne informacje związane ze stanem zdrowia 6-letniego Tomka, który cudem uniknął śmierci po zjedzeniu muchomora sromotnikowego, wielu rodziców nadal podaje najmłodszym dania zawierające grzyby.

Przy każdej okazji lekarze przypominają, aby nie podawać dzieciom grzybów, które nie tylko mogą wywołać zatrucie (nawet doświadczony grzybiarz może mieć trudności z odróżnieniem jadalnych i trujących gatunków), ale są ciężkostrawne.

 

Jakie produkty są zakazane w diecie kilkulatka? Odpowiada Anna Borowiecka, pediatra:

 

 

Tematy: dieta przedszkolaka, grzyby, przeszczep, zatrucie grzybami, transplantacja, muchomor sromotnikowy

Komentarze