Kobiety odpowiedzialne za antykoncepcję?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nawet jeśli pigułki antykoncepcyjne dla mężczyzn wejdą na rynek, nie jest powiedziane, że spotkają się z entuzjazmem. Zastrzeżenia zgłaszają i panowie, według których połykanie tabletek jest domeną kobiet, i panie – które mają wątpliwości co do pamięci i regularnego zażywania pigułek przez partnerów.

Niektórzy mężczyźni uważają, że pigułka antykoncepcyjna zagraża ich męskości.
Niektórzy mężczyźni uważają, że pigułka antykoncepcyjna zagraża ich męskości.

Pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn byłaby świetnym rozwiązaniem dla par, które nie planują dzieci. Byłaby, gdyby nie fakt, że kobiety nie wierzą, że panowie łykaliby je regularnie. W badaniu przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii przez Susan Walker z Ruskin Univeristy aż 52 procent pań zaznaczyło, że nie ufa swoim partnerom na tyle, aby przerzucić na ich barki odpowiedzialność za antykoncepcję. Zdaniem większości kobiet, mężczyźni są po prostu zapominalscy.

Zamach na męskość?

Co ciekawe, tylko 17 procent ankietowanych panów wyraża obawę, że zapomną wziąć pigułkę, a jedna piąta w ogóle nie bierze pod uwagi zażywania tabletek antykoncepcyjnych, 31 procent nie ma zdania w tej kwestii, a jedna szósta uważa, że pigułka zagraża ich męskości. - Badanie pokazało pewną zależność między pojęciem kobiecości a przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych - zauważa autorka badań.

- Nawet kobiety, które są w bardzo dobrych relacjach ze swoimi partnerami, obawiają się, że mogą zapomnieć zażyć pigułkę - podkreśla Susan Walker i dodaje - Jedna z badanych pań zasugerowała, że być może chodzi o to, że kobiety bardziej boją się zajścia w ciążę i stąd cała odpowiedzialność spływa na nie.

Prace nad tabletkami antykoncepcyjnymi dla mężczyzn są na etapie testowym - do próbnego przyjmowania zgłosiło się wielu mężczyzn, a efekty na razie nie budzą zastrzeżeń ekspertów w tej dziedzinie.

Tematy: antykoncepcja, antykoncepcja hormonalna, pigułki antykoncepcyjne

Komentarze