Kobieta z dwiema macicami zaszła w dwie ciąże jednocześnie

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Amerykanka Angie Cromar, która posiada dwie macice, spodziewa się dwójki dzieci – chłopiec i dziewczynka nie są bliźniakami, do zapłodnienia doszło również w różnym czasie.

Szanse na jednoczesne zapłodnienie w przypadku podwójnej macicy wynoszą 1 do 5 milionów
Szanse na jednoczesne zapłodnienie w przypadku podwójnej macicy wynoszą 1 do 5 milionów

34-letnia Angie Cromar, pielęgniarka na oddziale położniczym, cierpi na bardzo rzadką przypadłość - posiada tzw. macicę podwójną. Według opinii lekarzy, szanse na podwójne zapłodnienie wynoszą w takim przypadku 1 do 5 milionów. Jak donosi serwis telegraph.co.uk, na całym świecie jest mniej niż 100 kobiet, którym zdarzył się podobny przypadek.

 

Amerykanka od dawna wiedziała o tym, że posiada dwie macice - przypadłość nie przeszkodziła jej jednak w szczęśliwym wydaniu na świat trójki dzieci. Tym razem między jednym a drugim zapłodnieniem upłynął tydzień. Lekarze ostrzegają, że istnieje duże ryzyko przedwczesnego porodu i niskiej wagi urodzeniowej dzieci.

Angie i jej mąż, Joel (33), cieszą się jednak wizją podwójnych narodzin. W wywiadzie dla lokalnej stacji telewizyjnej kobieta powiedziała: - Trochę się denerwuję, ponieważ wiem, co się może stać, ale jednocześnie jestem bardzo podekscytowana. -

Jak dotąd ciąże rozwijają się prawidłowo.

 

Jakie są przyczyny porodu przedwczesnego? Odpowiada Agnieszka Antczak-Judycka, ginekolog:

 

 

 

Tematy: ciąża, poród przedwczesny, zapłodnienie, ciąża mnoga, bliźnięta

Komentarze