Zmarła ciężarna kobieta, u której podejrzewano grypę A/H1N1.

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Zabrakło izolatki, zawiodły procedury. Młoda kobieta w ciąży, u której podejrzewano grypę A/H1N1, nie żyje.

29 letniej mieszkanki Grodziska nie przyjęto do 4 szpitali.
29 letniej mieszkanki Grodziska nie przyjęto do 4 szpitali.

29-letnia mieszkanka Grodziska trafiła do szpitala w Nowym Tomyślu pierwszego stycznia wieczorem. Miała wysoką temperaturę. Lekarze zaczęli podejrzewać, że może być chora na grypę typu A/H1N1.

Niestety szpital w Nowym Tomyślu nie posiada izolatki. Dlatego, zgodnie z procedurami, dyrektor nowotomyskiej lecznicy, Janusz Nowak, szukał pomocy dla pacjentki w innych szpitalach. Bezskutecznie. Trzy poznańskie placówki zdrowotne odmówiły przyjęcia chorej, dopiero 2 stycznia jedna z lecznic zgodziła się na hospitalizację kobiety. Niestety było za późno, chora zmarła w czasie transportu.

Badania wykazały, że kobieta nie była chora na nowy typ grypy.
Dyrektor nowotomyskiego szpitala chce złożyć skargę do wojewody. Jego zdaniem w tym wypadku zawiodły bowiem procedury. Niewykluczone, że sprawą zajmie się też prokurator.

Nasuwają się co najmniej trzy pytania: Jak to możliwe, by szpital nie miał izolatki? Czy szpital, w związku z brakiem izolatki nie mógł udzielić pomocy chorej kobiecie? Czy ktoś odpowie za masową histerię związaną ze zjawiskiem zwanym "świńską grypą"?

 

Tematy: A/H1N1

Komentarze