Klapsy od dziś zakazane

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Dziś wchodzi w życia ustawa, zgodnie z którą za przemoc wobec najmłodszych będą grozić surowe kary, łącznie z odebraniem dziecka – podał dziennik Polska.

Przemoc wobec dzieci została zakazana ustawą.
Przemoc wobec dzieci została zakazana ustawą.

Zapis o zakazie bicia dzieci znalazł się w polskim prawie po raz pierwszy, wprowadziła go nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Rodzicom lub opiekunom stosującym przemoc wobec dziecka może ono zostać odebrane - zdecyduje o tym specjalny zespół interdyscyplinarny, w którego skład będą wchodzić: pracownik socjalny, policjant, pedagog lub psycholog i lekarz bądź pielęgniarka.

Jeśli decyzja o odebraniu dziecka już zapadnie, zostanie ono przekazane innemu członkowi rodziny, a o jego dalszych losach zdecyduje w ciągu 24 godzin sąd. Rodzice będą natomiast mieli prawo jedynie złożyć zażalenie.

Ustawa ma także zapewnić większe bezpieczeństwo ofiarom przemocy, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Sprawcy znęcania się albo pobicia będą od razu zabierani przez policję, otrzymają też od prokuratury nakaz opuszczenia mieszkania i zostaną poddani przymusowej terapii.

 

 

Tematy: wychowanie, przemoc, przemoc w rodzinie, klaps

Komentarze